Jak to vše začalo....?   

Dá se říci, že jóga jako taková  pro mne byla  naprosto neznámou.  Vzhledem k mým bolestem zad a vnitřního napětí jsem si sám vyzkoušel mnoho variant aktivit.  Dostal jsem nabídku cvičení  v aerobiku, spinnig, posilovna a ještě mnoho dalších.  Vše jsem si vyzkoušel a stále mě tam něco chybělo, asi to také znáte takové to něco co  Vás naplní nejen fyzicky, ale i psychicky a duševně. Nikdy jsem neuznával silové lekce, jít  na tvrdo  i za cenu sebezničení, bolesti  a zdrcující únavy s vidinou ono se to poddá. Mnohokrát mi říkali vydrž, jenže mně toto soupeření se svým vnitřním já a  ostatními spolucvičiteli bylo velice nepříjemné a dostávalo mne do  psychického neklidu.  Tato silová  cvičení mě nijak zvláště nepomohla ba naopak a to musím  říci že, jsem necvičil sám ale pod odborným dohledem.  

Až jednoho dne  jsem si otevřel  stránky  a vykoukla na mne jóga..  Když jsem viděl ty ohebná těla a ideální provedení pozic  či   dokonalou souhru a pružnost, tak jsem se polekal. Pak mi to nedalo spát a začal jsem pátrat po dostupných informacích  včetně odborné  literatury, kterou jsem pročetl (asi 10 knih).  Zvažoval jsem pročetl jsem a  měl jsem pocit, že to je pravé ořechové bez ohlednu a pružnost  či ideální pozice a hru na dokonalost.

 Na lekci jsem se vydal vybaven  oděvem a jógamatkou... ( předem jsem si nastudoval  jaký typ.)  Rád Vám také poradím...

První lekce proběhla a vzhledem k tomu, že trpím  zkráceným svalstvem (a to dosti)  musím říci,  že  nejen  tělo ale i duše dostala to své po čem toužila. Cítil jsme se sjednocený  s dechem a vnitřním  já ikdyž dech se musí trénovat. V tu chvíli jsem věděl, že toto je správná volba a nechci měnit.  Hatha jóga je   pro mne  životem, hrou, kam až můžeme dojít a je  jedno jestli to zvládneme  dnes za týden či rok a každý dle svých možností a to  podstatné, že zde není   hranice  dokanlé a nedokonalé, protože jóga se přizpůsobí vždy Vašim potřebám a možnostem stačí jen naslouchat  řeči Vašeho těla a tehdy pochopíte, že pozice nemusí být provedena  do  extrému jako ze žurnálu, stačí  aby byla správně provedena  a výsledky se dostaví.  

Zde nesmíme jít silou a za každou cenu, (ahimsa) stačí vytrvat a věřte, že trpělivost je zde na místě.  Z vlastní zkušenosti vím, že  u mne osobně se výsledky dostavili do 3 měsíců a překvapení bylo veliké.  Každý malý úpěch je zde velkým krokem - ku předu, na to je potřeba myslet. Je to o Vašem  chrámu "těle".  Netoužím býti nikdy jogový guru, protože jóga z mého pohledu je hlavně  o  nás samotných o našem rozhodnutí a možnostech a také  o vnitřní síle, spokojenosti duši a odhodlání.

 Žel bohu, dnes  se již ze cvičení jogy  dělá  byznys (masové lekce) a to mne utvrdilo v tom  cvičit především pro radost a  v soukromí a velmi malé skupně do 6 lidí,  Joga není zdroj peněz, ale pramen zdraví, vitality, duševního i fyzického a mentálního rozvoje z mého pohledu. Ať každý najde tu svou cestu.

Dnes cvičím denně  raní jógu 40 - 60 minut sem tam i "postelovou" jógu  nebo  jógu  v leže když toužím po obmněně a je mi fajn. Vždy si  sladím  pozice dle  mých možností, rozpoložení a o tom to je. Rozhodně i během dne se setkávám s asánami  v běžných činnostech, stačí si jen všímat a využít toho.Intuice  srdce jsou hlavním hnacím motorem.

Proto jsem se rozhodl absolovovat   kurz a zdokonalit tak své  naplnění a předávat je dál pro lidi , přátelé, což je pro mne velmi osobní a  přínosné a hlavně nikdo nejsme dokonalí.

RobinTrochu jiná jóga a  éterické oleje

Moji milí, něco málo o tom proč používám u cvičení lekcí aromaterapii, jaký má význam v praxi.
Aroma jóga aneb Když vás vůně podporují ve cvičení.
Cvičit jógu samu o sobě je potěcha pro tělo i mysl. Nikam nespěcháme, nechá vás odpočinout, ale také umí dát parádně do těla že.? A co teprve, když její benefity znásobíme tím, že si ke cvičení dáme esenciální olej do aroma lampy. Funguje ještě lépe! To mi věřte.

Vzácné esenciální oleje využívám, když jsme nemocní, ale i když potřebuju "nakopnout", lépe se soustředit na práci nebo naopak usnout po šíleném dni. To všechno může správná vůně zařídit "na pár nadechnutí".

Funguje to díky dobře uzpůsobenému čichovému ústrojí, které si analyzuje každý pach či vůni v oblasti trojklanného nervu. Molekuly vůně jdou pak dál, k čichovému nervu, ten je přenese do mozku, do limbického systému, v němž je mimo jiné sídlo emocí. A pak už je jasné, proč na nás mají vůně tak mocný vliv. Sotva je nasajeme, rozhodují o tom, jak se budeme cítit.

Vůně pro čakry ale i pro celé tělo.
Na hodinách jógy pracuji s aromaterapií na vysoké úrovni. Aplikace aromaterapie tedy chtele-li vůně působí na danou čakru nebo může ovlivnit jednotlivé vnitřní orgány. Míchám vlastní směsi esenciálních olejů a po kapkách je přidávám do aroma lampy. Zvolené vůně pak jednotlivé čakry harmonizuje a znásobuje účinek cvičených ásan. Proto se na mých lekcích s touto aroma jógou můžete setkat.
Odevzdejte vše nepotřebné a nechte se v asánach unášet silou aromaterapie, rozhodně velice dobře znásobí účinky jógy.

Budu se na Vás těšit na podložce
NAMASTÉ ROBIN